Kültür Eğitim Kurumları

HAKKIMIZDA

Kurs Kültür olarak 38 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Kocaelin ‘de ise 16 yıldır gençlerimizi üniversite giriş sınavlarına hazırlıyoruz. Dünyanın ve eğitimin şu andakinden çok farklı olduğu bir çağda, her şeyin bir kara tahtayla bir tebeşirden ibaret olduğu bir dönemde işe başladık. Ancak biz hiç yaşlanmadık, değişen dünyaya seyirci kalmadık. Biz de değişen dünyayla birlikte değiştik ve geliştik. Edindiğimiz deneyimi de bu çağın argümanlarıyla harmanladık. Her eğitim yılında adeta bilge bir bebek olarak dünyaya geliyor, bir yandan tecrübelerimizi gençlere aktarıyor, bir yandan da bir çocuğun heyecanıyla öğreniyoruz. Evet, bir çocuğun heyecanı…

Çocuklar yaşamı tüm ön yargılardan uzak, inanılmaz bir merakla kavrar ve keşfederler. Biz de bir çocuğun merakıyla kavrıyor ve keşfediyoruz yaşamı. Gençlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlamakla yetinmiyor, binlerce öğrencimizin her birinin diğerinden farklı özellikleri olduğunun bilinciyle onları bireysel farklılıkları ile anlıyor ve eğitiyoruz. Birbirinden değerli öğretmenlerimiz, gençlerimizin yolunu aydınlatırken kişilik ve kimlikleriyle de onlara örnek oluyor. Binbir emekle hazırladığımız yayınlarımızla, öğrencilerimize en doğru ve en güvenilir bilgiyi vermekle kalmıyor; her düzeydeki öğrencinin kavramasını sağlıyoruz. Alanlarında uzman rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi her yönden kuşatarak eğitime başladıkları ilk günden üniversiteye yerleştikleri güne kadar yanlarında oluyor. Modern binalarımızda eğitim alan gençlerimiz akıllı tahta, online eğitim gibi çağın tüm teknolojik nimetlerinden yararlanabiliyor. Paylaşmanın kültürümüzde çok üstün bir değer olduğunu biliyor ve bu bilinçle üniversiteye hazırlık alanındaki tecrübelerimizi paylaşmaya davet ediyoruz.
MİSYONUMUZ Başarıyı, değişim ve güvenin meyvesi olarak gören üzerine düşen görevi profesyonel yönetim anlayışı, uzman eğitim kadrosu, müfredat programı ile örtüşen bilimsel programı, en güncel kaynak ve dokümanları ve öğrenciye rahat eğitim ortamı sunan ergonomik mekanlarıyla yerine getirmektedir. Toplumsal, bilimsel, teknik ve ekonomik koşullardaki değişimi yakından izleyerek çeyrek asrı geçen bilgi birikimi ve deneyimi ile değişimi harmanlamak ve bunu öğrencinin hizmetine sunarak başarıyı yakalamak Kültür kurumlarının en temel misyonudur. Bu nedenle yeni bin yılda "Eğitimde Toplam Kalite" anlayışını benimseyerek branş öğretmenleri, rehberlik servisi ve idari kadrosu ile Türkiye'ye en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.
 

NEDEN BİZ ?

KURS KÜLTÜR
40 Yıllık tecrübe, Alanında uzman öğretmen kadrosu, Rehberlik ve danışmanlık hizmeti, Öğrenci takip sistemi, Soru çözüm saatleri, Deneme sınavları, Zengin yayınlar , Başarı ve güven ortamı.