Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme

Ana Sayfa | Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme

Rehberlik ve Ölçme

REHBERLİK

Bilgili Kültür Kurs, alanında uzman rehber öğretmenleri ile sınavlara hazırlık süreçleri içinde öğrencilerin akademik gelişimlerini sürekli takip ederek hazırlık sürecinin en verimli şekilde geçmesini sağlamaktadır. Öğrencilerimizin Psikolojik olarakta sınavlara hazırlıklı olması için uygulanan envanter çalışmaları ve bireysel görüşmeler ile sınav stresi en aza indirgenmektedir. 

Öğrencilerimizi bireysel özellikleri doğrultusunda yönlendirmek, meslek seçimlerinde yardımcı olmak ve sınav analizleri ile yol haritalarını çizmekte Rehberlik birimlerimizin planlaması çerçevesinde yapılmaktadır.

Sınav süreçleri tamamlandıktan sonra tercih döneminde de öğrencilerimize tam destek sunmaktayız. 


ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Bilgili Kültür Kurs'ta ölçme değerlendirme çalışmaları ile öğrencilerimize detaylı analizleri sunmaktayız. Her öğrencimizin gelişmesi gereken alanlarda detaylı bilgiler Rehberlik Birimi ve Danışman Öğretmenler ile paylaşılmakta ve akademik devamlılık sağlanmaktadır.


BAŞARI TAKİP FORMU

Bilgili Kültür Kurs ‘ta öğrencilerimizin sınav performanslarının detaylı analizler ve eksik kazanımlarına ulaşım sağlayabileceği detaylı Başarı Formlarına online sistemimiz üzerinden ulaşılabilmektedir.


AKADEMİK TAKVİM

Bilgili Kültür Kurs Ölçme Değerlendirme çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin merkezi sınavlara hazırlık ve okul derslerine takviye programları ile belirli bir şablona yayılan yıllık müfredat programıdır.


GELİŞİM TAKİP ANALİZİ

Sınav hazırlık sürecinin uzun bir periyot olduğu düşünülünce öğrencilerimizin bu periyotta geçirdikleri her günün analizi çok önem arz etmektedir. Kurs merkezimizde eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi açısından öğrencilerimizin gelişimlerini bu analizler ile sağlamaktayız.