Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme

Ana Sayfa | Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme

Rehberlik ve Ölçme

REHBERLİK

Kültür Kurs , alanında uzman rehber öğretmenleri ile sınavlara hazırlık süreçleri içerisinde öğrencilerin akademik gelişimlerini sürekli takip edip, onların sadece akademik anlamda değil, psikolojik anlamda da sınavlara hazırlıklı olmasını hedeflemektedir. Öğrencilerimizin akademik geleceğine yön vermek, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek, sınav başarı analizleriyle değerlendirmeler yapmak ve yol haritası çıkarmak rehberlik programımızın dahilindedir.

Yıl içerisinde belirli takvimler doğrultusunda öğrencilerimizin gelişimleri ve velilerimizin bilgilendirilmesi amacıyla çeşitli gündemlerle öğrenci ve veli seminerleri düzenlenmektedir. Burada uygulanan seminerlerin temel çerçevesi sınavlara hazırlıkta öğrenci-veli ilişkileri, sınav hazırlık ve test çözme teknikleri, sınav kaygısı ve baş etme yöntemleri, başarıya giden yolda etkili ders çalışma teknikleri, LGS-YKS sistem tanıtımları, meslek tanıtımları vb. başlıklarla çizilmektedir.

Sınav süreçleri tamamlandıktan sonra doğru tercihler için öğrenci ve velilerimizin kullanacakları online tercih robotlarımız devreye girmektedir. Tercih süreçleri rehber öğretmenlerimiz ve danışman öğretmenlerimiz ile birlikte yürütülmekte, öğrencimiz sınavla kazandığı okuluna yerleşene kadar takibimiz devam etmektedir.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Kültür Kurs’ta ölçme değerlendirme çalışmaları sadece öğrenci ve velilere doğru rapor ve analizleri ulaştırmayı hedeflememektedir. Aynı zamanda Rehberlik Birimlerimiz, Danışman Öğretmenlerimiz, Branş Öğretmenlerimiz ve şube yönetimlerimiz de kendi sorumluluk alanlarında öğrencilerin tüm detaylı analizlerini gerek sınıf gerek bireysel öğrenci olarak alabilmekte ve ilgili bütün çalışmaları bu veriler çerçevesinde gerçekleştirebilmektedir.

Başarı İzleme Karnesi

Kültür Kurs ‘ta öğrencilerin hangi sınıf düzeyinde olursa olsun başarılarının anlaşılır, kolay okunan, gerekli tüm bilgileri içeren bir şekilde izlenebilmesi adına oluşturulan “BAŞARI İZLEME KARNESİ” her sınav sonrasında öğrencilerin 24 saat ulaşabilecekleri online sistemlerimize yüklenmektedir.

Kazanım Ağacı

Kültür Kurs Ölçme Değerlendirme çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin gerek sınav hazırlık, gerek okula takviye programları çerçevesinde kurguladığı ve yıl içerisinde sorumlu olduğu tüm müfredatı kapsayan ve tam öğrenme modelinin en büyük destekçisi olan raporlama türüdür.

Gelişim İzleme Karnesi

Eğitim bir süreçtir, bu süreci sağlıklı verilerle desteklemek ise bu süreci doğru yürütmenin en büyük anahtarıdır. Kültür Kurs Merkezlerimizde eğitim süreçlerinin öğrenci-veli ve öğretmenler tarafından doğru değerlendirilmesi amacı ile “GELİŞİM İZLEME KARNESİ” oluşturulmuştur.